kompetencje cyfrowe: klasa 1B LOSzkolna chmura danych: Udrożnienie konta - zadanie (PILNE)

extra_toc

Zadanie do wykonania:

Udrożnienie swojego uczniowskiego konta w szkolnej chmurze danych. 

Każdy uczeń ma konto pod adresem: 

u[nr ucznia w dzienniku]Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

przykład: konto Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. to konto ucznia o numerze 2 w dzienniku klasowym z klasy 1 B LO jaka zaczęła naukę w naszej szkole w 2017 r. 

Loginami kont poszczególnych uczniów nie mogą być ich imiona i nazwiska z powodu obowiązujących w Polsce oraz UE przepisów ochrony tożsamości osób niepełnoletmich. W związku z tymi ograniczeniami, aby móc przydzielić uczniom konto dostępu do aplikacji Google dla szkół (Google Suite) jakimi nasza szkoła dysponuje byliśmy zmuszeni zastosować powyższy sposób oznaczania loginów poszczególnych uczniów.

Logowanie na konto pod adresem:  gmail.com

UWAGA! w wypadku szkolnego konta jako login podaje się cały adres e-mail razem z @vilogdansk.pl

Zadanie do wykonania: 

  1. Zaloguj się na swoje konto korzystając z podanego hasła startowego.
  2. Zmień hasło do swojego konta.
  3. Wyślij e-maila do nauczyciela na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  z informacją, że wykonałaś/wykonałeś zadanie. UWAGA! Pamiętaj - listy (e-maile rónież) podpisuje się imieniem i nazwiskiem - bez tego są niegrzecznym, a co gorsza nieużytecznym ANONIMEM (po adresie nie zawsze można poznać kto jest adresatem listu)

 Celowość zadania:

większość uczniów z klasy (grupy) udrożniła już swoje konta w szkolnej chmurze GOOGLE. Ponieważ są one konieczne dla dalszego etapu wykonywania zajęć z wykorzystaniem sieciowego dysku Google oraz innych aplikacji działających w tzw. ,,chmurze'' niniejsze zadanie ma na celu udrożnienie wszystkich uczniowskich kont oraz weryfikację ich aktywowania przez uczniów. Tym samym zadanie obowiązuje również uczniów, którzy już wcześniej aktywizowali swoje konto.

ZADANIE JEST OBOWIĄZKOWE (na ocenę) DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW:

  •  termin wykonania: przed 8 stycznia 2018 r.
  •  nieprzekraczalny termin  wykonania: 12 stycznia 2018 r. (po 8 stycznia ocena obniżona)

UWAGA!
ZAPOMNIANE Hasło do swojego konta można odzyskać przez kontakt administratorem szkolnego GOOGLE SUITE za pomocą maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w szkole oraz poprzrez kontakt telefoniczny lub za pomocą serwisów społecznościowych.
Obecnie rolę administratora pełni nauczyciel Janek J. Korczyński (id w social media: janekjk, tel: +48 513 602 978)

 

Free Joomla! template by Age Themes