UŻYTECZNE APLIKACJE na KOMPUTERACH UCZNIOWSKICH w sali 112 ZSO 6

Na pulpitach komputerów uczniowskich w sali komputerowej nr 112 założone zostały foldery o nazwie: INFORMATYKA - nie kasować.
Docelowo dostępne będą tam dla uczniów bezpłatne dla użycia oraz wyjątkowo UŻYTECZNE aplikacje w wersji portable (to znaczy takie, których nie trzeba instalować w systemie i można je uruchomić nawet  z dowolnego nośnika).

Obecnie dla wszystkich jest tam dostępny EDYTOR GRAFIKI (photofiltre) oraz plik z archiwum zip całego programu do skopiowania sobie lub przesłania do siebie mechanizmami sieciowymi (messenger, dysk sieciowy, mail itp).Opowiadamy filmem: gorąco polecam!

extra_toc

 

Zdecydowanie pierwsze miejsce na mojej belferskiej liście TOP 10 najlepszych darmowych aplikacji dla zastosowania w edukacji jest dostępny ON-:Line program Screen Cast O'matic.

Istnieje również możliwość zainstalowania go na komputerze.  Program jest napisany w jezyku JAVA i tym samym może byc uruchamiany na wszystkch systemach operacyjnych.

Za jego pomocą można łatwo i bardzo prosto zarejestrować w postaci filmu siebie samego, jak pokazuję, opowiadm o czymkolwiek co dzieje się lub jest pokazywane na monitorze komputera. Doskonałe narzędzie dla tworzenia instruktarzy, ale rówież samodzielnego opowiadania o tym co można odszukać i pokazać  w Internecie. 

Warto uczyć się opowiadać o tym co wiem, co widzę, co rozumię....

Program dostępny jest tutaj: http://screencast-o-matic.com/homehttp://screencast-o-matic.com/home

 

 

Opowiadam o nim poniżej:

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes