UŻYTECZNE APLIKACJE na KOMPUTERACH UCZNIOWSKICH w sali 112 ZSO 6

Na pulpitach komputerów uczniowskich w sali komputerowej nr 112 założone zostały foldery o nazwie: INFORMATYKA - nie kasować.
Docelowo dostępne będą tam dla uczniów bezpłatne dla użycia oraz wyjątkowo UŻYTECZNE aplikacje w wersji portable (to znaczy takie, których nie trzeba instalować w systemie i można je uruchomić nawet  z dowolnego nośnika).

Obecnie dla wszystkich jest tam dostępny EDYTOR GRAFIKI (photofiltre) oraz plik z archiwum zip całego programu do skopiowania sobie lub przesłania do siebie mechanizmami sieciowymi (messenger, dysk sieciowy, mail itp).PhotoFiltre: super edytor grafiki: gorąco polecam!

extra_toc

 

W zakresie graficznych kompetencji cyfrowych wymaganych  w ramach realizacji podstawy programowej na wszystkich szczeblach (umiejętność tworzenia grafiki ilustracyjnej) warto zapoznać się z darmowym programem do edycji grafiki jakim jest polskojęzyczna wersja francuskiego programu PhotoFiltre. 

Program ten jest dostępny w wersji portable - to oznacza, że nie trzeba go instalować na komuterze. Wystaczy pobrać jego archiwum i rozpakować folder Edytorgrafiki.

Można go uruchamiać z tego folderu z dowolnego nośnika danych (dysku komputera lub karty pamięci lub pendriwe).

Program obsługuje większość opcji jakie udostępniają drogie i komercyjne porgramy i wydaje się być wyjątkowo poręczny dla pracy nad fotografią oraz ilustracjami.

Na lekcjach zajęć z komputerem pokazaliśmy jego prostotę obsługi oraz wybrane możliwości jakie nam udostępnia.

 

W naszym serwisie przygotowałem również krótkie filmiki powtarzające to z czym  można było zapoznać się na lekcji.

 

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes