Konkurs dla nauczycieli - organizator Komisja Europejska w Polsce

extra_toc

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce organizuje konkurs dla nauczycieli pt. „Temat: Europa” na opracowanie scenariusza lekcji poświęconej zagadnieniom, związanym z Unią Europejską. Celem konkursu jest stworzenie scenariuszy lekcji europejskich, które staną się użytecznym narzędziem pracy i inspiracją dla nauczycieli, pomogą im w przygotowaniu własnych, nowych form prowadzenia lekcji. Partnerem konkursu jest sieć informacyjna TEAM EUROPE w Polsce. Patronat honorowy objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).

 Konkurs organizowany jest z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, stanowiących podwaliny dzisiejszej Unii Europejskiej.W ciągu tych 60 lat państwom członkowskim udało się zbudować Europę, która promuje pokojową współpracę, równość praw i demokrację. Europa ma konkretny wpływ na nasze codzienne życie: na zdrowie, edukację, pracę, bezpieczeństwo czy emerytury. Młodzi ludzie mają dostęp do edukacji najwyższej jakości. Mogą także uczyć się i znajdować zatrudnienie na całym kontynencie.

To szczególnie ważne, aby młode pokolenie Polaków miało świadomość, że Unia Europejska, obok instytucji i traktatów, to również sztuka, kultura, historia, nauka i rozwój, i przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Zwiększenie świadomości młodzieży na temat UE oraz zaangażowanie uczniów w działania prowadzone w ramach Unii to wielkie wyzwanie i tu szczególną rolę mogą odegrać nauczyciele, których pragniemy wesprzeć.

 Serdecznie zapraszamy Państwa szkołę i nauczycieli do udziału w konkursie. Prosimy o przekazanie informacji nauczycielom i zachęcenie ich do podzielenia się swoim doświadczeniem pedagogicznym, kreatywnością i pomysłami na zaangażowanie uczniów. Konkurs adresowany jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów (m.in. nauk ścisłych, humanistycznych, artystycznych, języków obcych czy wychowania fizycznego), a także pracowników bibliotek w szkołach ponadpodstawowych.

 Zwycięskie scenariusze lekcji zostaną opublikowane przez Komisję Europejską w Polsce i będą stanowić inspirację dla innych nauczycieli w kraju i w polskich szkołach za granicą.

 Prace konkursowe można przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. od 1 października do 15 listopada br. Regulamin, formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.lekcjaeuropejska.pl. W załączniku przesyłamy plakat w wersji elektronicznej, informujący o konkursie. Będziemy zobowiązani za umieszczenie go w miejscu widocznym dla nauczycieli lub dystrybucję wśród zainteresowanych drogą mailową.


Informacja za: dr Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes