Nabór do Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 94

extra_toc

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6
Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94

[ żeglarstwo – wioślarstwo – kajakarstwo ]

Strona WWW szkoły w budowie: http://spms94.pl/

kontakt tel.  SEKRETARIAT SZKOŁY: +48 58 3463812

POBIERZ ANKIETĘ KANDYDATA: TUTAJ

Drodzy Rodzicie,

jesteśmy nową placówką, która zapewnia naszym uczniom opiekę i nauczanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa, w pełni przystosowaną do pracy z naszymi „debiutantami” czyli sześciolatkami lub siedmiolatkami. 
Przygotowaliśmy dla Waszego dziecka bardzo ciekawą ofertę nauczania. Od czego zaczniemy? „W zdrowym ciele zdrowy duch” – tak mówi przysłowie, a zatem zacznijmy od oferty sportowej. Jeśli uważacie, że Wasze dziecko mogłoby się realizować w sportach wodnych, to zapraszamy.


                               

Na początku proponujemy program 
Mały Sportowiec dla klas 1-3 

–  Wasze dziecko uczy się pływania, bądź pogłębia już nabyte umiejętności. 
Nasi nauczyciele, mistrzowie sportów wodnych doradzą Wam, do jakich sportów Wasze dziecko jest najbardziej predysponowane - czy będzie to żeglarstwokajakarstwo, a może wioślarstwo?
Ponadto nie tylko woda, ale również parkiet taneczny będzie wyzwaniem dla Waszych pociech, gdyż w małych grupach będą mogły brać udział w zajęciach tańca i rytmiki.


Do programu Sport - Pierwszy Start 
uczniowie przystąpią w klasach 4- 5
Nasi trenerzy, na podstawie wstępnej weryfikacji, zaproponują Waszemu dziecku uprawianie takiego rodzaju sportu wyczynowego, do którego jest najbardziej predysponowane. Będzie to nie tylko doskonalenie umiejętności, choćby poprzez zabawę czyli festyny sportowe, ale także czas sportowej rywalizacji czyli uczestniczenie w zawodach sportowych - między klasowych i międzyszkolnych. 
                                                                                                                                                            
W klasach 6-8, w ramach programu 
Szkoła Mistrzostwa Sportowego 
uczą się pod kierunkiem  trenerów współpracujących z Reprezentacją Polski. I tak przy „akompaniamencie” wioseł metodą systematycznych kroków Mały Sportowiec w ciągu ośmiu lat przeobraża się w Mistrza Sportu. I co dalej? „Ćwiczenie czyni mistrza”, a zatem młodzi sportowcy mogą kontynuować pracę nad umiejętnościami mistrzowskimi w VI Liceum Ogólnokształcącym w klasie Mistrzostwa Sportowego. Liceum mieści się w tym samym historycznym budynku, związanym z dziejami Wolnego Miasta Gdańska.                 

 

Języki obce to poza sportem kolejne wyzwanie. Swoimi wrażeniami warto się dzielić, nie tylko w języku polskim, a również w angielskim czy niemieckim.

Program Mały Mistrz Słowa realizowany w klasach 1-3 pomoże Waszemu dziecku nauczyć się języka obcego i opowiadać zagranicznym kolegom, zapoznanym podczas międzynarodowych turniejów,  o  swoich sportowych wyczynach.                                                                                    

„Od nauki do gwiazd” – mówi kolejne przysłowie

Wiemy, że świat nie jest czarno-biały, ale pełen różnych barw i dźwięków, roślin i zwierząt. O świecie jako przyjaznym miejscu uczymy we wszystkich klasach szkoły podstawowej w oparciu o doświadczenie i eksperyment. Startujemy w klasach od 1-3 pod hasłem programu Pomysłowy Dobromir i wyruszamy w teren na wspólną pasjonującą przygodę poznawania świata. Najpierw oczywiście zapoznajemy się z najbliższym otoczeniem, uczymy się obserwacji i analizy. Nabywamy umiejętności, aby wiedzieć  i pomagać innym.                                                                                                                          
Z przystani sportów wodnych zaglądamy do szkolnej Przystani Kultury i Profilaktyki przy Głębokiej, bo przecież nasza szkoła mieści się przy ulicy Głębokiej.  Na Przystani warto porozmawiać i poradzić się psychologów, pedagogów i doradców zawodowych. Przecież szkoła to Bezpieczna Przystańa tak właśnie nazywa się projekt edukacji artystycznej i profilaktycznej, gdzie można m.in. uzyskać wsparcie logopedy, przyjść na gimnastykę korekcyjną lub wziąć udział w warsztatach teatralnych, muzycznych, tanecznych.

 

Nauczanie odbywa się w systemie jednozmianowym, szkoła dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Nasza kadra czyli nauczyciele 
i trenerzy oraz pedagodzy i psycholog to ludzie z pasją i wiedzą, otwarci na kontakty z dziećmi i rodzicami. Do dyspozycji uczniów przekazujemy: przystań sportów wodnychsalę teatralną,pracownię multimedialnąsalę tanecznąhalę sportową, boisko Orlik, salę konferencyjną, stołówkę szkolną, studio radiowebibliotekę on-line, świetlicę Posiadamy certyfikat Szkoły Globalnej oraz certyfikat „Szkoły z Klasą”.                                                                                     
Przekonajcie się, że przestrzeń i wystrój pomieszczeń jest przyjazny dzieciom – pobudza do kreatywności i sprzyja nauce, ale zachowuje część atmosfery domowej. Zachęcamy rodziców do współpracy – do wspólnej organizacji imprez i wydarzeń oraz do włączania się w dodatkową pozastatutową działalność szkoły.

Zasady i terminy rekrutacji zostaną podane ok. 15 kwietnia 2017 roku, po opublikowaniu odpowiednich rozporządzeń i zarządzeń przez Ministerstwo Edukacji i Kuratorium Oświaty

 

Na rok szkolny 2017/2018 szkoła przewiduje rekrutację 
do oddziałów A i B następujących klas
(żeglarstwo, wioślarstwo, kajakarstwo):

- pierwszej;
- czwartej;
- piątej;
- szóstej;
- siódmej.

 

Nauka na jedną zmianę,
świetlica od 7.00 do 19.00, 
klasy do 10 uczniów,
wysokokaloryczne obiady…

 

 

 

 

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku

VI Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Helu
Gimnazjum nr 6
Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94

ul. Głęboka 11, 80-759 Gdańsk
telefon (Liceum): +48 58-346 38 21
telefon (Gimnazjum): +48 58 346 38 12

fax: +48 58-346 38 21

FACEBOOK: https://www.facebook.com/zso6gdansk/

 

Free Joomla! template by Age Themes